Září 2015

Albus Brumbál

30. září 2015 v 18:10 | Lenka Láskoredová |  Drawing
Ahoj :)
Přidávám nějaké krásné kresby Albuse Brumbála... Snad se líbí :)


Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se
Minerva McGonagall

28. září 2015 v 18:10 | Lenka Láskoredová |  Drawing
Ahoj :)
Tak tady jsem našla nějaké pěkné kresby Minervy McGonagallové... snad se Vám líbí :)


Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se


Moudrý klobouk

27. září 2015 v 18:04 | Lenka Láskoredová
Ahoj :)

Tak jak se Vám vede v novém školním roce? Přežíváte? Psali jste už nějaké testy?
Mně se vede asi dobře, takže přežívám a testy jsme už bohužel psali a v úterý nás čekají další dva...
Je začátek školního roku... sice ne úplně ale to nevadí.. našla jsem pár testíku Moudrého klobouku a vybrala jsem jeden co se mi asi nejvíc líbil... je ale v angličtině, doufám, že Vás to neodradí. Napište mi do komentářu co Vám vyšlo :) Mně vyšel Nebelvít :)


Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se

Přání

14. září 2015 v 21:04 | Lenka Láskoredová
Ahoj :)

Máte na mě nějaké přání nebo prosbu co byste chtěli na stránce? Líbí se Vám moje stránka? Co bych měla kdyžtak změnit?

Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se

Pavati Patil

5. září 2015 v 12:00 | Lenka Láskoredová |  Všechny ženy v životě Harryho Pottera

Parvati je jednou z dvojčat Patilových (druhou je Padma) v ročníku HP. Dle jmen jsou to dvojčata indického původu. Na začátku celého sedmidílného příběhu zařadí Moudrý klobouk Parvati do téže koleje (Nebelvír-Gryffindor) jako HP, avšak její dvojče Padmu do jiné koleje.
Parvati vystupuje v celém prvním dílu sporadicky. Nejdůležitější moment je okamžik, kdy se Parvati baví s Levandulí a nevědomky tak upozorní HP a RW na to, že Hermiona pláče na dívčích toaletách, takže poté, co profesor Quirrel ohlásí vpád trolla, ji tam jdou oba hledat.
(Mimochodem: ty dívčí záchodky hrají v celém díle jakousi významnou roli!)
Ve druhém dílu je o Parvati pouze jediná zmínka; ve třetím dílu nachází autorka pro Parvati konečně stálé místo: oblíbí si předmět jasnovidectví (později astrologii) a jeho profesorku Sibylu Trelawneyovou. Kromě toho Parvati také statečně bojuje proti bubákovi, změněnému v to, čeho se ona zřejmě nejvíce bojí: v oživlou mumii.
Ve čtvrtém díle se Parvati i její sestra projevují jako dvě tancechtivé dívky: Parvati je poslední zoufalou volbou HP a Padma poslední zoufalou volbou RW - jako partnerky a tanečnice na ples. Parvati je na tom trochu lépe, tančí přece se šampionem! Obě dívky si však tance s HP a RW příliš neužijí: pánové, otrávení pohledem na Cho dobře se bavící s Cedrikem Diggorym, resp. Hermionu dobře se bavící s Viktorem Krumem, odmítnou dál tančit a tak se obě Patilovy dívky vrhnou do náruče jiných, tanečně vyspělejších mladíků.
Celkově vzato je Parvati průměrná, trochu povrchní dívka, jakých najdeme na školách mnoho. Svoje skóre si významně vylepší v pátém dílu Fénixův řád, kdy se zapíše do BA a pilně cvičí obranu proti černé magii. Během tohoto dílu dojde také ke změně její orientace v astrálních vědách: prof. Trelawneyová je propuštěna a náhradním učitelem se stává kentaur Firenze. Parvati ho napřed moc "nebere", ale během zbytku školního roku a prázdnin se něco stane, protože v šestém dílu Princ dvojí krve už Parvati Patilovou:
…ze všeho nejvíc zajímalo, jestli jasnovidectví bude i nadále učit ztepilý kentaur Firenze. (…)
"Šestý ročník dostala profesorka Trelawneyová."
Když se Parvati o pět minut později vydala na hodinu jasnovidectví, tvářila se trochu jako zmoklá slepice. (…)
Ne, autorka svoje dívčí postavy vůbec nešetří. - Ale v posledním dílu, v Bitvě o Bradavice, si Parvati počíná statečně. A více se už o ní nedozvíme.

Usmívající seVaše lenka LáskoredováUsmívající se