Pavati Patil

5. září 2015 v 12:00 | Lenka Láskoredová |  Všechny ženy v životě Harryho Pottera

Parvati je jednou z dvojčat Patilových (druhou je Padma) v ročníku HP. Dle jmen jsou to dvojčata indického původu. Na začátku celého sedmidílného příběhu zařadí Moudrý klobouk Parvati do téže koleje (Nebelvír-Gryffindor) jako HP, avšak její dvojče Padmu do jiné koleje.
Parvati vystupuje v celém prvním dílu sporadicky. Nejdůležitější moment je okamžik, kdy se Parvati baví s Levandulí a nevědomky tak upozorní HP a RW na to, že Hermiona pláče na dívčích toaletách, takže poté, co profesor Quirrel ohlásí vpád trolla, ji tam jdou oba hledat.
(Mimochodem: ty dívčí záchodky hrají v celém díle jakousi významnou roli!)
Ve druhém dílu je o Parvati pouze jediná zmínka; ve třetím dílu nachází autorka pro Parvati konečně stálé místo: oblíbí si předmět jasnovidectví (později astrologii) a jeho profesorku Sibylu Trelawneyovou. Kromě toho Parvati také statečně bojuje proti bubákovi, změněnému v to, čeho se ona zřejmě nejvíce bojí: v oživlou mumii.
Ve čtvrtém díle se Parvati i její sestra projevují jako dvě tancechtivé dívky: Parvati je poslední zoufalou volbou HP a Padma poslední zoufalou volbou RW - jako partnerky a tanečnice na ples. Parvati je na tom trochu lépe, tančí přece se šampionem! Obě dívky si však tance s HP a RW příliš neužijí: pánové, otrávení pohledem na Cho dobře se bavící s Cedrikem Diggorym, resp. Hermionu dobře se bavící s Viktorem Krumem, odmítnou dál tančit a tak se obě Patilovy dívky vrhnou do náruče jiných, tanečně vyspělejších mladíků.
Celkově vzato je Parvati průměrná, trochu povrchní dívka, jakých najdeme na školách mnoho. Svoje skóre si významně vylepší v pátém dílu Fénixův řád, kdy se zapíše do BA a pilně cvičí obranu proti černé magii. Během tohoto dílu dojde také ke změně její orientace v astrálních vědách: prof. Trelawneyová je propuštěna a náhradním učitelem se stává kentaur Firenze. Parvati ho napřed moc "nebere", ale během zbytku školního roku a prázdnin se něco stane, protože v šestém dílu Princ dvojí krve už Parvati Patilovou:
…ze všeho nejvíc zajímalo, jestli jasnovidectví bude i nadále učit ztepilý kentaur Firenze. (…)
"Šestý ročník dostala profesorka Trelawneyová."
Když se Parvati o pět minut později vydala na hodinu jasnovidectví, tvářila se trochu jako zmoklá slepice. (…)
Ne, autorka svoje dívčí postavy vůbec nešetří. - Ale v posledním dílu, v Bitvě o Bradavice, si Parvati počíná statečně. A více se už o ní nedozvíme.

Usmívající seVaše lenka LáskoredováUsmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama