Listopad 2015

J. K. Rowling

30. listopadu 2015 v 15:04 | Lenka Láskoredová |  Drawing
Ahoj :)
Tak a tady máme naši milovanou Joanne Katherine Rowling ♥


Usmívající seLenka LáskoredováUsmívající se


Remus Lupin

20. listopadu 2015 v 20:35 | Lenka Láskoredová |  Drawing
Ahoj :)
A tady je Remus Lupin :3Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se

Ufňukaná Uršula

8. listopadu 2015 v 18:56 | Lenka Láskoredová |  Všechny ženy v životě Harryho Pottera
Uršula je duch dívky, která zemřela, když se podívala do očí baziliškovi. Na scénu přichází ve druhém dílu HP a Tajemná komnata. Uršula bydlí na dívčích záchodcích v prvním patře hradu Bradavice a je tedy něčím podobným pověstnému Fantomu pisoáru.
HP se s Uršulou setkává poprvé na oslavě duchů. Uršula je zřejmě z těch nešťastníků, kteří si ve svém - skutečném nebo domnělém - neštěstí (životní smůle, ubohosti atd.) neobyčejně rádi libují. Jsou to vysavači a likvidátoři optimismu a životní energie, věční ublížení stěžovatelé. Autorka tu ukazuje další nedobrý dívčí a ženský rys, který se mezi muži vyskytuje mnohem méně často. Zařazením Uršuly mezi duchy autorka možná vyjadřuje svůj názor na osoby tohoto druhu, ale spíše je Uršula vhodnou pomocnicí HP při jeho pátrání po dávných událostech.
(Mimochodem: je zajímavé, že aspoň tři klíčové informace získá HP právě od duchů: Uršuly, sira Nicholase a Heleny z Havraspáru - Šedé dámy.)
"Nelžete mi tu," zasupěla Uršula a slzy jí stékaly po tváři, zatímco Protiva se jí spokojeně pochechtával. "Myslíte, že nevím, jak mi lidé za zády říkají? Tlustá Uršula! Ošklivá Uršula! Ubohá, ufňukaná Uršula, Uršula budižkničemu!"
"Ještě jsi vynechala uhrovitá," šeptl jí do ucha Protiva.
Uršula vítá každou záminku, aby se mohla urazit. Přesto existují situace, které ji dovedou neobyčejně potěšit, a to, když má někdo újmu, jako Hermiona proměněná omylem v jakousi kočičí ženu:
Vtom dveřmi kabinky proplula Ufňukaná Uršula. Harry ji ještě nikdy neviděl tvářit se blaženěji.
"Óóóóóó, jen počkejte, sami uvidíte," řekla, "Je to příšerné!" (…)
Ufňukaná Uršula je ještě vyprovodila srdečným chichotem:
"Jen počkej, až se všichni dozvědí, že máš ocásek!"
Uršula vypravuje Harrymu, jak zemřela, a Harry nakonec odhalí, že Uršula zemřela právě na těch dívčích záchodcích, kde přebývá, a že právě tam je vchod do Tajemné komnaty.
"Ano, bylo to strašné," začala potěšeně. "Stalo se to právě tady. Umřela jsem v téhle kabince. Pamatuji se na to, jako by se to stalo dnes: schovala jsem se, protože Olivie Hornbyová se mi posmívala kvůli mým brýlím. Bylo zamčeno a já jsem plakala. Pak jsem slyšela, jak někdo vstoupil a s někým mluví. Říkali něco podivného - muselo to být v nějaké cizí řeči. Nejvíc mě ale zaujalo, že to mluvil nějaký chlapec. A pak jsem odemkla a chtěla jsem mu říct, aby si šel na chlapecké záchodky, a potom -" Uršula se nadmula důležitostí a tvář se jí leskla, "potom jsem umřela."
Uršula se objeví znovu až ve čtvrtém dílu HP a Ohnivý pohár, kdy pomůže Harrymu s druhým úkolem.
"Uršulo… a co jezerní lidé - ti tam přece nejsou, nebo snad ano?"
"Óóó, výtečně!" řekla a za silnými brýlemi jí zajiskřilo.
"Diggorymu to trvalo mnohem déle! A přitom tamhleta byla vzhůru," trhla hlavou směrem k jezerní panně, v zasmušilém obličeji výraz hluboké nechuti.
"Hihňala se a předváděla, mávala ploutvemi…"
(Autorka nám zde už po kolikáté ukazuje, že krása jezerní panny - jakož ani ženská krása - na dívky, ba ani na jejich duchy prostě nepůsobí.)
Ufňukaná Uršula se pak už jen mihne v šestém dílu HP a Princ dvojí krve, kde se k ní chodí vyplakat Draco Malfoy, zdrcený úkolem, který dostal od Voldemorta. S lidmi jako Uršula si velice dobře popláčete a postěžujete. Budou s vámi souhlasit a rozhodně vám nebudou odporovat. Jejich heslem je: "Nestojí to ani za to lejno!" resp. "Všecko je na lejno, enem včely sú na med, a ten je také na lejno!" (Abych zůstal slušný.)

Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se

Sirius Black

2. listopadu 2015 v 13:04 | Lenka Láskoredová |  Drawing
Ahoj :)
Tak tady je Sirius :) Máte ho taky tak rádi jako já :3


Usmívající seVaše Lenka LáskoredováUsmívající se